Jump to content
Max

Techniczna strona forum - wywiad z Administratorem LOLSON.

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie po dłuższej przerwie! Zapraszam do przeczytania kolejnego wywiadu! Tym razem kilka dialogów z Administratorem @LOLSON. Proszę o pozostawienie opinii w komentarzu.  :)

 

 

Reporter - Max.Bugs
Respondent - LOLSON

 

 

Witam. Dziękuję serdecznie za wyrażenie chęci udziału w wywiadzie. Wiele osób na sieci Cię zna - lecz znajdzie się kilka, które jeszcze nie miały przyjemności Cię poznać. Na początku opowiedz coś o sobie, proszę.


Jestem Kamil. Mam 20 lat i pochodzę z małej miejscowości pod Wrocławiem. Interesuje się esportem jak i informatyką a w szczególności webmasterką. Zaczynam się bawić też w pisanie małych wtyczek, które może z czasem zagoszczą u Nas na MH.

 

 


    A wiec masz 20 lat? Przypuszczałem, że troszkę więcej. Kamilu czym dokładnie interesujesz się w dziedzinie e-sportu? Masz jakąś swoją ulubiona drużynę?


    Pozory mylą, na forum staram się trzymać jakiś poziom, lecz na TSie w gronie znajomych zawsze są jakieś "jaja". :D Co do esportu to już chyba 3 rok jak gram w CS:GO więc tym się też interesuje. Kiedyś próbowałem coś w LOL'a ale zagrałem 1-2 mecze i to gra nie dla mnie. Co do mojej ulubionej drużyny to na początku śledziłem poczynania i kibicowałem fnatic, lecz ta drużyna tak jak VP swoje lata ma już za sobą. Teraz moim top 1 drużyn jest Astralis.

 

 

 

Oczywiste jest to, że mając wyższe stanowisko na sieci trzeba nad sobą panować na forum. Ja nie jestem szczególnym fanem CS:GO, zagram czasem na boty. Zdecydowanie wolę Counter Strike 1.6. Jakim według Ciebie jesteś graczem Counter Strike Global Offensive? Chciałbyś zostać zawodowym graczem?


    To jest dość ciężkie pytanie. Ostatnio nawet myślałem czy nie założyć jakieś drużyny na MH, bo jest dość sporo osób które grają bardzo dobrze. Co do mojej gry to mam trochę zastrzeżeń, bo nie poświęcam w ogóle czasu na treningi tylko wchodzę do gry i gram MM'a. Jakby było więcej czasu to chętnie bym rozwijał się w stronę profesjonalnego grania.

 

 

 

    Moim zdaniem pomysł z utworzeniem takiej drużyny jest świetny! Mamy na sieci graczy, z którymi mógłbyś stworzyć drużynę? Powiedziałeś, że nie poświęcasz czasu na treningi. Ile czasu spędzasz w grze a ile chciałbyś spędzać trenując?


    Według Steama poświęcam na grę w przeciągu 2 tygodni jakieś 80h więc myślę, że to dość dobry wynik. Co do ludzi to oczywiście, że są mogę wymienić np.: hevena, papsona, Rybsona to z nimi najczęściej gram nie 4fun tylko, żeby coś fajnego zagrać. :D

 

 

Życzę powodzenia i satysfakcji z gry! :) Przejdźmy trochę w sprawy bardziej prywatne. Czym się zajmujesz na codzień? Kontynuujesz edukację czy pracujesz?


    Aktualnie edukacja. Chodzę do szkoły informatycznej.

 

 


    Profil informatyczny był moim marzeniem. Jak to wygląda na co dzień?  Da się czegoś nauczyć czy bardziej na własną rękę zdobywasz nowe wiadomości i doświadczenia?


    Akurat w mojej szkole uczą bardzo ogólnikowo. Chodź pierwsze 2 lata były dość ciekawe i coś tam z nich wyniosłem. Większość doświadczenia czyli np. strony internetowe, programowanie już bardziej na własną rękę.

 

 


    Generalnie chyba w każdej szkole tak jest. Wróćmy jeszcze na sekundę do Twoich  pierwszych słów. Wspomniałeś w zainteresowaniach, że w szczególności interesujesz się "webmasterką". Możesz coś nam o tym opowiedzieć?


    Co by tu ciekawego powiedzieć. Hobby w niektórych przypadkach fajne źródło $$$. Trzeba być kreatywnym, żeby strona czymś się wyróżniała, a nie jak np znana sieć podpierdziela nam większość pomysłów (taka ciekawostka). Znajomość poleceń to oczywiście standard, a i oczywiście w żeby jakoś ożywić stronę trzeba znać bardzo dobrze królową nauk MATME. :D

 

 

 

    A jak u Ciebie z matematyką? :D Starasz się wnosić te nowe umiejętności w życie sieci?


    U mnie z matmą zawsze było ciężko. Staram się pamiętać te wzory które są mi potrzebne do jakiegoś skryptu. :D

 

 


    Rozumiem, a wracając do bardziej prywatnego życia, masz rodzeństwo?


    Mam siostrę.

 

 


    Młodsza czy starsza jest siostra? Macie  dobry kontakt?


    Starsza o 4 lata. Co do kontaktu to bywa różnie, nie jest najgorszy, najlepszy też nie. :D

 

 


    Zdecydowanie wiem i czym mówisz :P Przejdźmy teraz do sieci. Jak się na niej znalazłeś?

Na początku znalazłem serwer ODD#2 tam coś zacząłem strzelać, później przeniosłem się na DD2+DM. Jakieś ss'y dostałem i musiałem założyć konto na forum. Byłem jeszcze na starej sieci więc się nie udzielałem za bardzo. Po czasie tamta sieć upadła, a tutaj znów zaprosił mnie @EvO którego bardzo serdecznie pozdrawiam.

 

 


    Ciekawa historia! Jakie rangi miałeś przez ten czas?

  Na początku zacząłem od AMXX Supporta, później udało się wstąpić do UBT następnie chyba był admin 4fun i później już technik forum. Dalej chyba każdy już wie SA, Opiekun Sieci no i koniec końców na [email protected] :D

 

 


    Brzmi to całkiem ciekawie ale jak widać- ciężka praca popłaca. Jak wygląda Twój dzień na sieci? Czym się zajmuje Administrator?


    Szczerze to @aquax teraz ma mniej czasu, @VisTeR.' ma Pochylnie na głowie więc większość należy ode mnie. Codziennie przeglądam fora o tematyce webmasteringu żeby zobaczyć co można dodać/poprawić/ulepszyć. A tak to głównie zajmuje się tym co reszta czyli warny, problemy z serwerami i z forum.

 

 


    Co jakiś czas faktycznie można zauważyć coś nowego na forum. Robisz kawał dobrej roboty, o której wiele osób nie ma pojęcia. Generalnie tylko Ty jesteś odpowiedzialny za techniczną stronę forum?


    Generalnie tak. Wcześniej jeszcze był @sitefuture, który też zrobił kawał dobrego dla forum. Staram się wprowadzać nowe fajne rzeczy, jak widać nie każdy jest za, lecz ludzie zawsze gadają, a później się przyzwyczajają. :D

 

 


    Ludzie zawsze będą gadać. Czy jest coś co planujesz wprowadzić na forum? Zdradzisz nam?


    Wolę nie mówić, bo planów jest wiele. A zmiany najlepiej wyglądają jak są niespodzianką.

 

 


    Fakt, w takim wypadku czekamy z niecierpliwością. Myślę, że możemy powoli kończyć. Czy chciałbyś coś dodać? :)


    Pozdrawiam wszystkich czytających, rodziców, mamę i tatę.

 

 


    Ja również Ciebie pozdrawiam, dziękuję za poświęcony czas i cierpliwość. Nikt nie wie, że ostatnio miałem zaległości przez urlop i ten wywiad trwał ponad tydzień  :P Dziękuję serdecznie jeszcze raz i życzę powodzenia!


    Wzajemnie! :D

 

 

 

Dziękuję wszystkim za wytrwanie do końca, ponownie serdecznie zapraszam do opinii i komentarza! :)

 

 

Edit: @Gunia poprawione, mój błąd. Dziękuję za czujność! :D

Link to comment
Share on other sites


Zauważyłam w Twoim pytaniu, że można by coś poprawić, bo powtarzasz niepotrzebnie dane słowo dwa razy, ale to tam mały pikuś w sumie. ;) Generalnie to ja z chęcią to przeczytałam, bo oprócz imienia i tego, że interesuje się informatyką nic o Kamilu nie wiedziałam. A tak, to poznałam troszkę więcej spraw z nim związanych, także jest ok. 😉

Edited by Gunia
Link to comment
Share on other sites


Wywiad jest taki w sam raz, nie za długi, a zarazem nie za krótki. Widzę parę błędów interpunkcyjnych, np. nie postawienie przecinka w miejscu, gdzie powinien on być - w sumie głupi błąd, ale rzuciło mi się w oczy. :D Bardzo fajnie się czytało, oby więcej takich udanych wywiadów. :D

Link to comment
Share on other sites


Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...