Jump to content
Clueey

#251 - Pytanie Dnia

Recommended Posts

Mężczyzna wykazuje dążenie do "nieznanego", dążenie do przekraczania granic, tego co "wiadome". Do "poszukiwania". Kobieta w takim przypadku wykazywałaby dążenie do "znanego", do objęcia zainteresowaniem i opieką tego, co wiadome. Taką normą męskości jest/było bycie "rycerzem", tj. człowiekiem, który agresję swoją potrafi powściągać, zaś wyładowywać ją w pełni wtedy, gdy "wypada", tj. na wojnie, w pojedynku, w wypadku zagrożenia itp. 

Edited by WaRninG1
Link to comment
Share on other sites


Według mnie prawdziwa męskość nie jest tym, że ma mięśnie jak stąd do Kanady. Tylko tym, że nie wstydzi się swoich łez... Tym, że potrafi zachować zimną krew w sytuacjach tego wymagających... Tym, że jest gentleman'em, a nie wieśniakiem myślącym, że jest "fajny" przez swoje pajacowanie. No i co najważniejsze, męskość jest dla mnie wtedy, kiedy umie on zadbać o swoją rodzinę. Ja bym się czuła bezpieczniej nie przy mięśniaku, a przy mężczyźnie potrafiącym obronić w razie czego, nie zawsze rozmiar świadczy o sile. ;) Ciężko nie raz napisać to co się ma w głowie. 🙃

Link to comment
Share on other sites


Moim zdaniem meskosc nie polega na wpuszczaniu manta kazdemu napotkanemu Sebastionowi ( chociaz niekotrym by sie nalezalo) a zepewnienie bezpieczenstwa i godnego zycia dla zony i dzieci. Ogolem dbanie jak facet o ludzi, ktorych sie kocha :) 

Link to comment
Share on other sites


Męskość to odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę. Branie na klatę konsekwencji swoich czynów, okazywanie troski, dbanie o osobę, którą się kocha i o jej bezpieczeństwo.

Link to comment
Share on other sites


Umiejętność przykręcenia żarówki. 

@WaRninG1 Codzienne pytania są po to aby ludzie mogli gdzieś wyrazić swoją opinię na dany temat, a nie po to aby konkurować kto ma lepszą odpowiedź. Twoja odpowiedź tak właśnie wygląda jakbyś chciał pokazać jak dużo wiesz, a poza tym odpowiedź wzięta z internetu. Słabe zachowanie z twojej strony.

Link to comment
Share on other sites


Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...