Skocz do zawartości
Clueey

#251 - Pytanie Dnia

Rekomendowane odpowiedzi

Mężczyzna wykazuje dążenie do "nieznanego", dążenie do przekraczania granic, tego co "wiadome". Do "poszukiwania". Kobieta w takim przypadku wykazywałaby dążenie do "znanego", do objęcia zainteresowaniem i opieką tego, co wiadome. Taką normą męskości jest/było bycie "rycerzem", tj. człowiekiem, który agresję swoją potrafi powściągać, zaś wyładowywać ją w pełni wtedy, gdy "wypada", tj. na wojnie, w pojedynku, w wypadku zagrożenia itp. 

Edytowane przez WaRninG1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Według mnie prawdziwa męskość nie jest tym, że ma mięśnie jak stąd do Kanady. Tylko tym, że nie wstydzi się swoich łez... Tym, że potrafi zachować zimną krew w sytuacjach tego wymagających... Tym, że jest gentleman'em, a nie wieśniakiem myślącym, że jest "fajny" przez swoje pajacowanie. No i co najważniejsze, męskość jest dla mnie wtedy, kiedy umie on zadbać o swoją rodzinę. Ja bym się czuła bezpieczniej nie przy mięśniaku, a przy mężczyźnie potrafiącym obronić w razie czego, nie zawsze rozmiar świadczy o sile. ;) Ciężko nie raz napisać to co się ma w głowie. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Moim zdaniem meskosc nie polega na wpuszczaniu manta kazdemu napotkanemu Sebastionowi ( chociaz niekotrym by sie nalezalo) a zepewnienie bezpieczenstwa i godnego zycia dla zony i dzieci. Ogolem dbanie jak facet o ludzi, ktorych sie kocha :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Męskość to odpowiedzialność za siebie i swoją rodzinę. Branie na klatę konsekwencji swoich czynów, okazywanie troski, dbanie o osobę, którą się kocha i o jej bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Umiejętność przykręcenia żarówki. 

@WaRninG1 Codzienne pytania są po to aby ludzie mogli gdzieś wyrazić swoją opinię na dany temat, a nie po to aby konkurować kto ma lepszą odpowiedź. Twoja odpowiedź tak właśnie wygląda jakbyś chciał pokazać jak dużo wiesz, a poza tym odpowiedź wzięta z internetu. Słabe zachowanie z twojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...