Skocz do zawartości
Missia

Propozycje dotyczące redakcji

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, SQNFUN napisał:

Kilka dni temu założyłem temat "Propozycje" w dziale zgadywanek z jedyną moją propozycją która zdecydowanie rozkręciła by ten dział no ale została z góry odrzucona, a temat zamknięty, ponieważ obecnie zgadywanki się cieszą taką świetną popularnością i są świetną sprawą dla naszej społeczności, że nie ma co zmieniać.
Moje pytanie brzmi - czy ktoś w ogóle na poważnie zajmuje się tym działem? Temat pozostawiony sam sobie - odpowiedzi miały być wysyłane do 16stego, mamy 19sty i co? i nic.
Proponuje trochę obniżyć poziom, bo podpowiedzi dotyczące osób są mega słabe i bez sensu.
 

Do zamknięcia tematu czekałem kilka dni, nikt z użytkowników nie wypowiedział się, więc padła decyzja, że zostaje tak jak jest. Sam styl prowadzenia jest ok. 

Jeżeli chodzi  o odpowiedzi to tu masz rację - jest 19sty ja nie dodałem jeszcze (nie znalazłem chwili wolnego czasu), za co bardzo przepraszam. Jeszcze dzisiaj to ogarnę.

Pierwszy raz dodawałem zgadywanki i dałem niski poziom, ale następne będą na pewno o wiele lepsze :D 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Bardzo bym prosił aby ktoś przyjrzał się pracy redakcji... Redaktor naczelny wrzucił 2 prace w przeciągu dwóch miesięcy, a redaktorów nie chce mi się nawet sprawdzać, ponieważ widać gołym okiem, że również nic nie robią... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Proponuję posegregować wywiady, ponieważ widzę tam misz-masz.

Przykład:

Wywiad #1 - Nick

Dodać w redakcji poddział "Wasza twórczość", w którym każdy użytkownik mógłby wstawiać swoje prace.

Jeśli chodzi o kartkę z kalendarza, to proponuję usunąć piosenkę na końcu, a dodać na dole informację o 3 ważnych osobowościach oraz o 3 ważnych rzeczach, które działy się w Polsce danego dnia. Proponowałbym zacząć kartkę z kalendarza od dzisiejszej daty. Przykład:

23 Stycznia

2020

Usunąć zgadywanki, a dodać cytat dnia.

Jeśli jeszcze na coś wpadnę to edytuję post, pozdrawiam.

Edytowane przez andrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@andrey 

Zacznijmy od zgadywanek. Po co jakieś cytaty dnia, skoro są pytania dnia. Tylko więcej roboty. Poza tym cytaty są w gazetkach.

Przecież użytkownicy mogą wrzucać do redakcji wszystko, to co z nią związane.

Co do segregacji wywiadów, na nie.

A kartka z kalendarza mnie nie obchodzi. XD

Pozdrawiam.

@Doman Nie ze wszystkim tak jest ;D

@andrey  Nie widze tam burdelu, ale w sumie nic nowego nie widze xD Napisalem, że ta cała kartka z kalendarza mnie nie obchodzi :p

Edytowane przez elo elo 350
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


4 minuty temu, elo elo 350 napisał:

@andrey 

Zacznijmy od zgadywanek. Po co jakieś cytaty dnia, skoro są pytania dnia. Tylko więcej roboty. Poza tym cytaty są w gazetkach.

Przecież użytkownicy mogą wrzucać do redakcji wszystko, to co z nią związane.

Co do segregacji wywiadów, na nie.

A kartka z kalendarza mnie nie obchodzi. XD

Pozdrawiam.

Więcej roboty? Nie sądzę, wiem jak to bywało na innych forach, kiedy się tym zajmowałem.

Jeśli mogą wrzucać wszystko to okej, moje niedopatrzenie.

Lepiej, aby pozostał tzw. "burdel", a niżeli byłoby to estetyczne?

Jeśli Cię nie obchodzi to ok, każdy podchodzi do tego inaczej.

Pozdrawiam.

Edytowane przez andrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


3 godziny temu, Doman napisał:

@elo elo 350 

użytkownicy mogą wrzucać cos do redakcji jeśli Redaktor Naczelny wyrazi zgodę :D

co do redakcji proponuję więcej recenzji, artykułów bo to trochę zapomniane działy. 

Jak napisałem, moje niedopatrzenie, pozdrawiam.

@Max Bugs Wiem, ale missclick i dodało jako nowy post.

Edytowane przez andrey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


6 godzin temu, andrey napisał:

Proponuję posegregować wywiady, ponieważ widzę tam misz-masz.

Przykład:

Wywiad #1 - Nick

Dodać w redakcji poddział "Wasza twórczość", w którym każdy użytkownik mógłby wstawiać swoje prace.

Jeśli chodzi o kartkę z kalendarza, to proponuję usunąć piosenkę na końcu, a dodać na dole informację o 3 ważnych osobowościach oraz o 3 ważnych rzeczach, które działy się w Polsce danego dnia. Proponowałbym zacząć kartkę z kalendarza od dzisiejszej daty. Przykład:

23 Stycznia

2020

Usunąć zgadywanki, a dodać cytat dnia.

Jeśli jeszcze na coś wpadnę to edytuję post, pozdrawiam.

1. Co do wywiadów, myślę, że wszystko jest w jak najlepszym porządku i nic nie trzeba zmieniać. 

2. Jeśli chodzi o ten poddział "Wasza Twórczość", to ja osobiście byłabym za tym, żeby raz na tydzień jakiś użytkownik który będzie miał ochotę mógł dodać od siebie jakiś artykuł czy coś, oczywiście przedtem ustalając to z nami redaktorami czy też redaktorem naczelnym, żeby nie zrobił się syf. 

3. A co do kartki z kalendarza, to mi to tak szczerze nie robi co w niej jest, bo się nią nie zajmuję, więc niech się wypowiedzą na ten temat Barti z Olą.

4. Zgadywanki od dawien dawna nikt nie rusza, więc jak dla mnie ten poddział jest bez sensu, najlepiej go w ogóle usunąć... Jeśli chodzi o wprowadzenie Cytatu Dnia, to nie jestem za tym... Co Ci da, że będziemy dodawać taki codzienny cytat? Cytaty znajdziesz właśnie w tej kartce z kalendarza, więc jak masz ochotę, to tam zerknij. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


16 godzin temu, andrey napisał:

Proponuję posegregować wywiady, ponieważ widzę tam misz-masz.

Przykład:

Wywiad #1 - Nick

Dodać w redakcji poddział "Wasza twórczość", w którym każdy użytkownik mógłby wstawiać swoje prace.

Jeśli chodzi o kartkę z kalendarza, to proponuję usunąć piosenkę na końcu, a dodać na dole informację o 3 ważnych osobowościach oraz o 3 ważnych rzeczach, które działy się w Polsce danego dnia. Proponowałbym zacząć kartkę z kalendarza od dzisiejszej daty. Przykład:

23 Stycznia

2020

Usunąć zgadywanki, a dodać cytat dnia.

Jeśli jeszcze na coś wpadnę to edytuję post, pozdrawiam.

1. W wywiadach wszystko jest w porządku tak jak jest teraz. 

2. Również jestem za poddziałem "Twórczość użytkowników", fajna opcja żeby wstawić jakieś swoje dzieła nie posiadając rangi redaktora. 

3. Kartkę z kalendarza robię po swojemu oraz Bartek też robi po swojemu, po co cokolwiek zmieniać skoro i tak jest to tylko głupia kartka z kalendarza, każdy robi tak jak uważa, że jest ładnie. :D

4. Zgadywanek nikt nie prowadzi, także poddział do wyrzucenia, bo nie jest przydatny. Po jakiego grzyba Cytat Dnia? To równie dobrze można byłoby wprowadzić Piosenkę Dnia, Motto Dnia itp. dla mnie bezsens. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

@andrey Bardzo cieszy mnie, że ktoś wychodzi z propozycjami i zmianami! :) 

 

Podsumowując:

Dnia 23.01.2020 o 16:29, andrey napisał:

Proponuję posegregować wywiady, ponieważ widzę tam misz-masz.

Przykład:

Wywiad #1 - Nick

1. Co do wywiadów - są one posegregowane według daty dodania. Symbole numeracyjne "#1,#2,..." nic tu nie zmienią a wręcz zmniejszą estetykę działu. Zostaje tak jak jest ;)

 

 

Dnia 23.01.2020 o 16:29, andrey napisał:

Dodać w redakcji poddział "Wasza twórczość", w którym każdy użytkownik mógłby wstawiać swoje prace.

2. Nowy temat z twórczością użytkowników jest zbędny. Takowy dział nie był by estetyczny i przejrzysty. Jeden użytkownik opublikuje artykuł, kolejny recenzje, następny nowości z gier i finalnie będzie jeden wielki kocioł. Mamy posegregowane poddziały do każdego typu prac więc tam je będziemy umieszczać. Jest temat w informacjach co może wnieść użytkownik do redakcji aczkolwiek jest już on trochę stary i nie pozwala na wstawienie niczego bez zgody redaktora naczelnego. Temat ma już trochę lat więc zaraz napisze nowy z lekkimi modyfikacjami.

 

 

Dnia 23.01.2020 o 16:29, andrey napisał:

Jeśli chodzi o kartkę z kalendarza, to proponuję usunąć piosenkę na końcu, a dodać na dole informację o 3 ważnych osobowościach oraz o 3 ważnych rzeczach, które działy się w Polsce danego dnia. Proponowałbym zacząć kartkę z kalendarza od dzisiejszej daty. Przykład:

23 Stycznia

2020

3.Kartki z kalendarza robione są wedle uznania danego redaktora. Nie ma jakiegoś konkretnego szablonu. W moich są zawarte daty urodzin znanych, światowych osób i wydarzeń historycznych na całym świecie. Znajdziesz tam tez zawsze coś i kogoś z Polski - sprawdź dokładnie :) 

 

 

Dnia 23.01.2020 o 16:29, andrey napisał:

Usunąć zgadywanki, a dodać cytat dnia.

4. Zgadywanki póki co zostaną - a nuż trafi się ktoś, kto pokwapi się kontynuacja zabawy. Cytat dnia zawarty jest w kartce z kalendarza a sam taki cytat to niepotrzebny spam. Drugą sprawa jest, że masa innych sieci ma już taki pomysł i zostalibyśmy osądzeni o kradzież pomysłów ;) 

 

 

 

Dnia 23.01.2020 o 16:56, elo elo 350 napisał:

Przecież użytkownicy mogą wrzucać do redakcji wszystko, to co z nią związane.

@elo elo 350 Chciałbym Cie prosić abyś się zapoznał z tym tematem poniżej i nie wprowadzał użytkowników w błąd, że każdy możne publikować co chce i gdzie chce. Tak jak wyżej -  ten temat zniknie i późnym wieczorem zostanie napisany nowy z korektami.

Dnia 21.02.2017 o 14:00, Missia napisał:

... mogą wrzucać swoje treści tylko i wyłącznie osoby do tego uprawnione. Osoby nie będące redaktorami, a chcące pochwalić się swoją pracą, prosimy o napisanie do Redaktora Naczelnego w celu ustalenia szczegółów. 

Osoba, która wstawi artykuł/wywiad itp. bez zgody zostanie odpowiednio ukarana.

Dziękuje serdecznie za propozycje jak i wypowiedzi, również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Przywrócił bym czy wiesz, że..? Bardzo fajnych rzeczy można było się dowiedzieć, jak nie ma np pomysłów to zrobić temat i niech ludzie wpisują jakieś rzeczy, frazy, a osoba przygotowywująca sama by szukała ciekawostek.

Szkoda tych artykułów, może pomyślicie o wznowieniu ich?

Co do kartki z kalendarza to myślę, że jest to taki "przeorany" temat, wszędzie takie coś można spotkać, zrobiłbym coś bardziej w stylu ciekawostek z danego miesiąca i tam jakieś ważniejsze osoby, wydarzenia powrzucać.

Wywiady wrzucane przez osoby, że tak powiem neutralne, powinny być dokładniej sprawdzane przez redaktorów czy też redaktora naczelnego, bo można znaleźć bardzo dużo niedociągnięć, a jednak przechodzi to przez takowe osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@pyrpyrpyr Dziękuję serdecznie za wyrażenie swojego zdania i propozycji w temacie redakcji! Poniżej odniosę się do nich.

 

1. "Czy wiesz, ze…?" cały czas istnieje. Gorzej z czasem u nas do przygotowywania tego. Prawdopodobnie niedługo powinno się to zmienić. Propozycji ciekawostek jest wystarczająco w internecie.

2. Na temat kartki z kalendarza wypowiadałem się jeden post nad Tobą - proszę sprawdź Tak czy tak, nie widzę powodu do jej zmiany czy usunięcia z redakcji. Co do informacji z danego miesiąca. Wszystko to i jeszcze więcej zawarte jest w gazetce.

3. Artykuły osób postronnych. Ten temat ma się tak, że są to autorskie prace użytkowników. W regulaminie dodawania tego typu artykułów można odnaleźć, że użytkownicy proszeni są o redagowanie własnego tekstu jak i to, że redaktorzy mogą edytować każdą prace. Jednak szanujemy prace użytkowników i jeśli nie widnieją żadne rażące błędy ortograficzne i blady są niewielkie - stylistyczne, nie edytujemy. Zawsze istnieje możliwość napisania komentarza pod danym artykułem i tam można wyrazić opinię, pokazać niedociągnięcia, wady artykułu.

 

Co do punktu drugiego: Jeśli masz jakieś pomysły na redkacje, chciałbyś wprowadzić coś nowego to przypominam, że dział PODAŃ na Redaktora jest cały czas OTWARTY. Daj się poznać, opublikuj jakieś prace i zapraszam do rekrutacji! :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tematy są zbyt szybko zamykane. Czasami chce się "odświeżyć" coś starego, a nie ma takiej możliwości. Z drugiej strony,

jak się ponownie coś takiego wrzuci to na forach zazwyczaj kończy się to zwróceniem uwagi, że temat już był...

Ze stron jakie znam i są przyjemne mogę polecić ******- tam nawet stare tematy są często wciąż aktywne, co nie znaczy, że

nikt nad nimi nie czuwa :) Jest interwencja kiedy dzieje się coś złego oczywiście :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


@kowalska92 jakie tematy masz na myśli? W redkacji tylko pytanie dnia jest zamykane zazwyczaj kolejnego dnia, gdyż jak czytamy w samym tytule jest to pytanie danego dnia. Wszystkie inne artykuły i prace są zamykane po upływie tygodnia. Proszę sprecyzuj swoją wypowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Siemanko z tej strony anonim, a bardziej po ludzku Konrad wychodzę z propozycją dodania czegoś takiego jak informacje ze świata bądź informacje z kraju coś w stylu takich wiadomości, w które każdy użytkownik naszego kochanego forum będzie mógł wejść i się czegoś dowiedzieć. Polegałoby to na tym, że codziennie (powiedzmy, że byłyby od tego 2 osoby) byłby wstawiany post, w którym byłyby zawarte informacje co się obecnie w danym dniu dzieje w Polsce/bądź na świecie.

Czekam na opinie i pozdrawiam Konrad aka anonim

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 godzinę temu, AnonimZDPW napisał:

Siemanko z tej strony anonim, a bardziej po ludzku Konrad wychodzę z propozycją dodania czegoś takiego jak informacje ze świata bądź informacje z kraju coś w stylu takich wiadomości, w które każdy użytkownik naszego kochanego forum będzie mógł wejść i się czegoś dowiedzieć. Polegałoby to na tym, że codziennie (powiedzmy, że byłyby od tego 2 osoby) byłby wstawiany post, w którym byłyby zawarte informacje co się obecnie w danym dniu dzieje w Polsce/bądź na świecie.

Czekam na opinie i pozdrawiam Konrad aka anonim

 

Było cos takiego juz u nas na forum i raczej sie nie przyjeło ponieważ potrzebna jest w tym systematyczność :)  Poza tym o wiele łatwiej jest wbic na jakis onet czy inna wirtualna polske zeby zobaczyc co sie dzieje na swiecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzień Dobry/Wieczór. Przychodzi mi na myśl jedna propozycja, a mianowicie "Co sie słucha?". Myślę, że każdy wie jak to działa i nie trzeba tłumaczyć. Jeżeli znajdują się osoby nie wtajemniczone, już tłumaczę. Osoba po prostu pisze post "Co się słucha?" i osoby pod tym postem odpowiadają wiadomością w której powinny znajdować się artysta oraz tytuł piosenki odtwarzanej w tym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Proponuje dodać do gazetki strefę śmiesznych filmików.

p.s doprecyzuje, chodzi o takie śmieszne filmiki coś takiego no wiecie no idzie sobie gościu i idzie i wtedy nadepnie na grabie, a one mu bęc w dyńkę i wtedy on na to "oj jak boli, oj jak boli" - takie jak były w śmiechu warte no nie 

Edytowane przez SQNFUN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gdzie znajdę w redakcji dział w którym mogę umieścić nowy artykuł?
Ledwo co udało mi się znaleźć archiwalny dział "artykułów" i trochę szkoda że jest on aż tak zakopany, bo jest tam dużo fajnych rzeczy których pewnie wiele osób nigdy nie widziała...
Czy redaktorzy są jeszcze rozliczani ze swojej pracy? Po za kartką z kalendarza, pytaniem dnia i ciekawostką raz na kilka miesięcy nic się tutaj nie dzieje - może aby zaangażować jak i zachęcić potencjalnych przyszłych redaktorów powinniście pomyśleć nad wprowadzeniem jakiś 'fajnych' benefitów za włożoną pracę aby redakcja ponownie stanęła na nogi...

@Missia @senor #URLOP @Doman zwracam się również do moich koleżanek z redakcji aby też pomyśleli czy można coś jeszcze z tym zrobić, czy pozostała tylko opcja wyrzucenia całego działu do kosza, a następnie wyrzucenie kosza do archiwum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...